Zgoda rodziców - wymagana, aby uczestniczyć w szkoleniu.

Cena kursu (standard)

SPRAWDŹ PROMOCJE !!!

W cenie kursu
- Zajęcia teoretyczne 30 h
- zajęcia praktyczne 30 h
- badania lekarskie
- materiały szkoleniowe (książka, testy)
- podstawienie pojazdu do WORD na egzamin (egzamin pojazdem którym osoba była szkolona)

Kurs prowadzony jest na samochodzie marki SMART oraz PEUGEOT 107

  

UWAGA !!!

Posiadanie prawa jazdy kat. B1 uprawnia do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;
Uprawnienia do prowadzenia pojazdów kat. B1 można uzyskać mając 16 lat.
Osoba chcąca odbyć szkolenie w zakresie kat.B1 prawa jazdy musi odbyć szkolenie teoretyczne o minimalnej liczbie godzin 30 i szkolenie praktyczne o minimalnej liczbie godzin 30.
Osobo mająca uprawnienia kat. B1 chcąca uzyskać prawo jazdy kat. B musi odbyć szkolenie tylko praktyczne o minimalnej liczbie godzin 20.
Egzamin w zakresie kat. B1 obejmuje część teoretyczną i część praktyczną , a w przypadku kat. B mając kat. B1 tylko część praktyczną.

Biorąc to pod uwagę prawo jazdy kat. B1 i kat. B łącznie jest tylko niewiele droższe od prawo jazdy kat. B, więc nasuwa się pytanie po co czekać 2 lata na upragnione prawko jeżeli można je już mieć w wieku 16 lat i cieszyć się z przyjemności jazdy samochodem. W Polsce ostatnio pojawiła się szeroka oferta pojazdów którymi można się poruszać mając prawo jazdy kat. B1.
Należą do nich:

- DAIHATSU CORE (po odpowiednich przeróbkach)
- SMART (po odpowiednich przeróbkach)
- LIGER NOWA
- COLO
- różnego rodzaju pojazdy czterokołowe (kłady, buggy, itp.).

Ceny tych pojazdów zaczynają się od 3000zł.
Jest to więc ciekawa alternatywa dla kat. A1, dlatego że pojazdy czterokołowe są najczęściej bezpieczniejsze od skuterów i motocykli , a w przypadku samochodów można z nich korzystać przez cały rok niezależnie od warunków pogodowych i atmosferycznych.


Jazdy doszkalające:
- zł - jedna godzina zegarowa
- zł - pakiet 10 godzin